Міністр енергетики України Герман Галущенко озвучив втрати української енергетики від військової агресії Росії.

«Енергетична інфраструктура України продовжує зазнавати нищівних збитків. Майже 650 тисяч споживачів не мають доступу до електроенергії, а понад 180 тисяч домогосподарств – без газопостачання. Майже 5% встановлених генеруючих потужностей зруйновано. Крім того, 35% генеруючих потужностей зараз знаходиться на окупованих територіях. російська агресія вивела з ладу понад 50% теплових потужностей, 30% сонячної та понад 90% вітрової генерації. Видобуток газу впав приблизно на 12-15%», – зазначив міністр.

За його словами, зараз Україна отримує значну підтримку від світової спільноти, завдяки чому вдається відновлювати електропостачання в середньому 50 тисяч домогосподарств щодня.

«Загалом з початку війни було підключено понад 5,2 мільйона домогосподарств», – сказав Галущенко.

Він повідомив, що Україна внесла пропозицію на асоційоване членство в Міжнародному енергетичному агентстві. Це автономний міжнародний орган в рамках Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Це агенство надає аналітику, дані, рекомендації щодо політики та дієві рішення, щоб допомогти країнам гарантувати безпечну та стійку енергетику.

 

ваше мнение: