Ринки цінних паперів по всьому світу продовжують падати після рекордного падіння цін ф’ючерсних контрактів на нафту та побоювань збитків через коронавірусну пандемію.

Вкупі з наслідками, які пандемія коронавірусу SARS-CoV-2 має для глобальної економіки, падіння цін на сиру нафту знизило орієтований на сировинну економіку індекс FTSE 100. Він втратив 1,8% 21 квітня, при цьому акції найбільших нафтових компаній British Petroleum та Royal Dutch Shell впали на 3% кожна.

Читайте також: Ціни на бензин в Україні не впадуть, а в Росії зменшаться апетити на «рускій мір»

Ціни на нафту відчутно постраждали внаслідок накопичення запасів сирої нафти. Його спровокувало зниження попиту на паливо – через коронавірусну пандемію заводи зачинені, легкові та вантажні автомобілі їздять менше через карантин, а обсяги сховищ наближаються до межі.

Базисна ціна на сиру нафту США, яка 20 квітня вперше в історії торгувалася за від’ємною ціною, 21 квітня піднялася до -4,55 долара з -40 доларів за баррель напередодні.

Міжнародний основний індекс сирої нафти Brent, яку легше транспортувати, ніж американський аналог, тому що вона видобувається безпосередньо з Північного моря, впав нижче за 20 доларів за баррель. Це падіння становить більше ніж 60% з піку в січні 2020 року.

Читайте також: COVID-19 у Росії: чи змусить криза Кремль піти з Донбасу?​

Ціна ф’ючерсних контрактів на нафту вперше в історії пішла в мінус вночі проти 21 квітня: продавці цих контрактів були ладні доплачувати, щоб позбутися їх.  

За словами аналітиків, ця ситуація може повторитися наступного місяця, коли надійде час для ф’ючерсних контрактів на нафту WTI на червень.ваше мнение: